niedziela, 31 maja 2015

Łowy z Aliexpress: płytka JQ-22

Jak tylko zobaczyłam tę płytkę na jednej z aukcji Aliexpress za zawrotną cenę 0,50$/szt. wiedziałam, że będzie moja. Urzekły mnie te kwiaty, te zawijasy i tęcza.

I wizję w głowie też miałam. Lekko, w jasnych kolorach, tak wiosennie. Ale nie wiem czy ostatecznie tak wyszło... Niby jest baza w jasnych kolorach, ale o wykończeniu granitowym. Do tego pozostawione bez błyszczącego coatu - same zobaczcie jak się prezentuje.


 Tak jest! Oto winowajca całego zamieszania.  Ale same przyznajcie - czyż nie jest piękny? W sumie piękna, bo płytka, ale winowajca to on... Nvm! Tylko jest z nim mały problem. - płytka ma bardzo głęboko wyżłobione wzory. Z jednej strony to świetnie, bo wszystkie, nawet najmniejsze linie, odbijają się bez problemu. Z drugiej zaś nie mogę płytki do końca wyczyścić, bo wacik mi się przy niej rwie, a patyczki do uszu też nie sięgają tak głęboko. 
 Co sądzicie o tym mani? Mocne kreski pomagają czy przeszkadzają? A może to kwestia tego, że zostawiłam je bez top coatu, by widać chropowatą strukturę podkładu? 

I błagam - podpowiedzcie co mogę zrobić, by wyczyścić płytkę? Niby nie przeszkadza to w zbieraniu kolejnych wzorków, ale mimo wszystko - zostawić ją taką brudną, niedoczyszczoną, porzuconą..
Pozdrawiam ciepło!

6 komentarzy:

 1. Piękna! Płytki z Ali mają wręcz śmieszne ceny, żal nie brać ;)

  Spróbuj przetrzeć ją zmywaczem bez acetonu. Zwykłym zmywaczem musiałam szorowac i trzec, a tym bez acetonu (mam z isany za 2,50) przetre raz, góra dwa i nie muszę nawet trzec ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. A wiesz że też ją mam i nie mam takich problemów:) idealnie schodzi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mogło i się nie podobać :) Miałam naklejki z innej serii i je uwielbiam :) Akurat te jedne coś nawaliły.
  Nie dziwię się, że kupiłaś tą płytkę - jest cudowna! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale cudne <3 te dwa gagatki lakierowe już przygarniam właśnie :D Uwielbiam stemple na piaskach/granitach więc jak najbardziej trafia do mnie takie mani! A płytka jest cudowna <3 Wykąp ją w zmywaczu ;p

  OdpowiedzUsuń
 5. A może spróbuj doczyścić ją szczoteczką do paznokci? Mani bardzo ładne :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajna jest ta płyteczka, chociaż na moich małych paznokciach niewiele wzoru by się zmieściło

  OdpowiedzUsuń